"Valentýnek" Is in the Air

Oslavovaný i prokletý. Rozhodla jsem se na začátku února zjišťovat, jak se slaví u nás. A následně porovnat s oslavami ve světě :)

Průběžně vám o tom píšu na FB stránkách Ó Můj Bože.

Minulý týden jsem zpovídala pár svých známých i přátel, jak jsme na tom. POkud se v české republice díky studiu AJ přebírají i některé zvyky a svátky, s tím nic nenaděláme, taky chceme být světoví :D

Většinou díky tomu víme, jak se tento svátek slaví v Anglii nebo v Americe. Jejich proslulá Valentýnská přáníčka bez podpisu, srdíčkové balónky, spousta dobrot v srdíčkových krabičkách, květiny, večeře, prostě srdíčka a květiny kam se podíváš. Ale co u nás?

Někdo se s ním nesmířil a bere to jako svátek, který je vynucený a zbytečně komerční.

Někdo jej slaví v rámci celé rodiny, kdy ženy i dívky dostanou květiny, muži v rodině něco dobrého a všichni zasedou ke společné sváteční večeři.

U zamilovaných párů je to jasné, ti slaví vždycky: výlety, procházky, dobrůtky, plyšáčci i přáníčka.

No a od začátků randění, to začíná být důležitým svátkem i pro české muže, nastaví si tím laťku vysoko a pak už tento svátek prostě je potřeba slavit každý rok. A pozor, hlavně nezapomenout! Ženy si to porovnávají, sdílejí mezi sebou a cítí se v tom dle zaběhlých měřítek buď milované nebo opomenuté. 

Není to jednoduché, ale navrhuji řešení. Milované ženě nebo partnerce, které muž projeví náklonost kdykoli sám chce a cítí, to má v suchu, tedy spíše v mokru ;) Takováto milovaná nebude nutně vyžadovat oslavu Valentýnka nebo den žen, den matek apod. Ta ví, že ji muž miluje a že jí to projevuje, kdykoli to cítí.

 

Přeji tedy všem partnerským svazkům, která nepotřebují žádné svátky lásky, ať si užívají a slaví kdykoli :)
Ať si dávají najevo své city projevy i slovy, kdykoli je vzájemná láska a milování poblázní :)

Andrea Sofie

 

 

Zpět do obchodu