"Valentýnek" Is in the Air

Oslavovaný i prokletý. Rozhodla jsem se na začátku února zjišťovat, jak se slaví u nás. A následně porovnat s oslavami ve světě :)

Průběžně vám o tom píšu na FB stránkách Ó Můj Bože.

Minulý týden jsem zpovídala pár svých známých i přátel, jak jsme na tom. POkud se v české republice díky studiu AJ přebírají i některé zvyky a svátky, s tím nic nenaděláme, taky chceme být světoví :D

Většinou díky tomu víme, jak se tento svátek slaví v Anglii nebo v Americe. Jejich proslulá Valentýnská přáníčka bez podpisu, srdíčkové balónky, spousta dobrot v srdíčkových krabičkách, květiny, večeře, prostě srdíčka a květiny kam se podíváš. Ale co u nás?

Někdo se s ním nesmířil a bere to jako svátek, který je vynucený a zbytečně komerční.

Někdo jej slaví v rámci celé rodiny, kdy ženy i dívky dostanou květiny, muži v rodině něco dobrého a všichni zasedou ke společné sváteční večeři.

U zamilovaných párů je to jasné, ti slaví vždycky: výlety, procházky, dobrůtky, plyšáčci i přáníčka.

No a od začátků randění, to začíná být důležitým svátkem i pro české muže, nastaví si tím laťku vysoko a pak už tento svátek prostě je potřeba slavit každý rok. A pozor, hlavně nezapomenout! Ženy si to porovnávají, sdílejí mezi sebou a cítí se v tom dle zaběhlých měřítek buď milované nebo opomenuté. 

Není to jednoduché, ale navrhuji řešení. Milované ženě nebo partnerce, které muž projeví náklonost kdykoli sám chce a cítí, to má v suchu, tedy spíše v mokru ;) Takováto milovaná nebude nutně vyžadovat oslavu Valentýnka nebo den žen, den matek apod. Ta ví, že ji muž miluje a že jí to projevuje, kdykoli to cítí.

 

Přeji tedy všem partnerským svazkům, která nepotřebují žádné svátky lásky, ať si užívají a slaví kdykoli :)
Ať si dávají najevo své city projevy i slovy, kdykoli je vzájemná láska a milování poblázní :)

Andrea Sofie

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení