Kniha Strážkyně paměti jako dar

Získala jsem na besedě 16. června tohoto roku s paní Hanou Sar Blochovou (působící pod jménem Rosa de Sar) díky rychlé reakci mé kamarádky Vlasty, knihu Strážkyně paměti.

Je to pro mě dar, který mi rozšířil neskutečně obzory z naší historie, z hrdosti a důležitosti naší země i našeho národa.

Na svých workshopech osobního rozvoje učím lidi i děti využívat myšlenkové mapy. A tam jsem v praxi ukazovala, jak si věci pamatujeme a jak se učíme na vědomostech ze školních lavic o Karlu IV. Bádání a hledání souvislostí paní Hanky a znalsoti, které předává na svých seminářích a besedách nebo v její Karlštejnské škole mi objasnilo mnoho skutečností z našich dějin. A to nejen o Karlu IV. ale i o dějinách Slovanů a souvislostí od Velké Moravy a ranného křesťanství.

Z tohoto důvodu jsem se byla opět podívat na hrad Karlštejn, který hrají mnohem důležitější roli v našich dějinách než jsme si vůbec mysleli a učili se.

 

 

Opět jsem se byla podívat na Znojma na Baziliku sv. Kateřiny, která je zvláštně jako naše velmi významná památka zastavěná pivovarem. A zvláštně velice často zavřená, což jsem nikdy nezažila u žádné jiné památky, a to zavření z důvodu "vlhkosti vzduchu".

 

Teprve díky poznatkům paní Hanky a jejím spolupracovníků a průvodců dává vše smysl a zapadá.

 

Tuto knihu vřele doporučuji všem, kteří chtějí znát, co se vše děje kolem a proč je náš národ a naše země právě teď tak důležitá.

Andrea Sofie

průvodce na cestě dalšího rozvoje a poznání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu