Pozvánka na výstavu erotiky v Praze 2021 - 2022

Jedna z nejkontroverznějších výstav Praha Dekadentní letošního roku, se včera 12. května otevřela a bude probíhat do 31. března 2022.

S postupným rozvolňováním si můžete začít užívat téměř plnými doušky i kulturní zážitky. Tak co třeba vyrazit do jednoho z nejkrásnějších architelktonických skvostů do Prahy, do Tančícího domu :)

tančící dům

Tam pro nás připravili jednu z nejkontroverznějších výstav Praha Dekadentní.

Podrobnosti o výstavě jsem si našla na www.mistnikultura.cz, kde ředitel galerie Robert Vůjtek uvádí výstavu těmito slovy:

"Novou výstavou otevíráme třináctou komnatu každého z nás. Podařilo se nám spojit dohromady několik témat i různých časových období, které propojuje dekadence a erotický život v Praze ve 20. století. Kultura okolo intimního života lidí v hlavním městě určitě stojí za připomenutí. Počítáme s tím, že to na některé návštěvníky bude příliš odvážné, ale věříme, že ostatní tuto otevřenost naopak ocení,“ vysvětluje ředitel galerie Robert Vůjtek.

Připravte se tedy na výstavu bez cenzury, která nám připraví průřez mravními poklesky Prahy 20. století: od Rakouska-Uherska do konce 90. let.

Výstava je připravena velice přehledně s uspořádáním podle abecedy: každé písmeno nám představí jedno téma. Připravte se na 30 hlavních témat z historie erotického života minulého století v Praze.

Předběžně jsem zjistila, na co přesně na výstavě uvidíme a na co se můžeme těšit:

  • průvodce veřejnýmy domy první republiky
  • představení prvních erotických pomůcek
  • gay tématika
  • rarita: zdravotní knížka prostitutky zapůjčená z policejního muzea

Osobně se těším a už tam plánuji cestu. Ráda si potom s vámi nasdílím navzájem dojmy ;)

Přeji pohodové dny :)

Andrea Sofie
Intimity & Sex Edukatorka

Foto zdroj: www.galerietancicidum.cz

Zpět do obchodu