Podpora partnerských vztahů - připomenutí 5 jazyků lásky

To co je v životě lidí nejdůležitější jsou krásné vztahy. Když máte vyladěné vztahy kolem sebe, i láskyplný vztah sámi k sobě, tak vše kolem funguje. Daří se vám protože je vám přáno, máte podporu milovaných bytostí a ochranu lásky, jste zdraví, protože duchovně nestrádáte a máte štěstí.

Důležité je vzájemně se chápat, respektovat se a poskytovat si navzájem volný prostor. Pro pochopení sebe i sebe navzájem, což vyplývá z přirozenosti každého už od dětství, nám dal takový "malý návod" už psycholog a autor knihy Gary Chapman ve své knize, kde sepsal poznatky ze sezení, podle toho, co klientům v životě chybělo.

Tuto inspiraci přináším i na partnerské večírky pro podporu partnerských vztahů, protože to co se nám.v dětství, hlavně v rodinách, nedostávalo, to hlavně hledáme ve vztazích v dospělosti. Toužíme si naplnit tu svou nádrž lásky právě tím, co nejvíce potřebujeme.

Jsou to tyto jazyky LÁSKY:

  1. Slova ujištění - plynoucí jako podpora, projev lásky, sounáležitosti, upřímný kompliment apod.
  2. Upřená pozornost - čas, kdy se opravdu věnujeme jeden druhému s plnou pozorností, otevřeným čistým srdcem a vnímáním času tady a teď.
  3. Dary - dostat jakoukoli maličkost nebo dárek, když se za námi milovaná osoba vrací s tím, že si na nás vzpomněla a koupila nebo vyrobila něco na cestách nebo cestou z práce apod., co by nám udělalo radost.
  4. Skutky, služby - upřímná pomoc, nápomoc, péče, pomoc a podpora, tady je potřeba to vníma, tak, že druhý není nemohoucí, nemá pocity oběti typu "nikdo mi nepomůže", není to vynucené, je to jen projev svonáhlého podnětu a spolupráce, opět tady a teď.
  5. Fyzický kontakt - myšleno jako projevy blízkosti, držení za ruku, pohlazení, doteky, vnímání lásky přes fyzické tělo.

To je to, co je potřeba se naučit znát u sebe, abychom to mohli vnímat i u blízkých.

Je to jako něco, co víte, že ten druhý potřebuje a láskyplně a vědomě mu to poskytujete. Protože když někoho milujete, děláte si navzájem radosti, předáváte si malé projevy náklonosti, které nic nestojí a jsou stonásobně upřímně opětovány navzájem.

Takto fungují krásné vztahy, nejen partnerské.

Rádá vám v dalších článcích předám k těmto 5 jazykům lásky více ponatků ze života z rozhovorů s dětmi i s dospělými pro naplněné vztahy.

 

Přeji krásné dny

Andra Sofie

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení