Co je dobré vědět o ženské periodě - 4. fáze

A je to tady, předmenstruační období. S tendencí pro ženy skrýt se nejlépe někam na klidné místo a jejího okolí, skrýt se před ženou :D Této fázi se říká kreativní fáze, ženě přichází na pomoc její intuice a vnitřní ženská síla.

 

Je potřeba si zde připomenou, co se před a při spuštění menstruace odehrává, co jsem napsala již v článku k 1. periodě.

Osobně bych se přimlouvala, aby cca 3 dny před a 3 dny po této první fáze mohly ženy odpočívat, nepřetěžovat se a nemuset do kanceláře a to včetně vynechání domácích prací a starání se o ratolesti. Případně mít možnost pracovat z domu, na což jsme teď již zvyklí a nechat se opečovávat. Hned by byl svět veselejší, protože by to byla prevence vypjatých nálad před touto fází a nepříjemných tělesných stavů při jejím začátku.

S ženami se zde jistě shodnu, že průvodní nepříjemnosti mohou mít tyto podoby:

  • bolestí vaječníků,
  • celkově bolestí v podbřišku,
  • pocitů nafouklého bříška,
  • bolesti bříška,
  • bolesti prsou,
  • nebo bolestí hlavy až migrény.

Co se v ženě odehrává před menstruací je pro ni nejobtížnějším obdobím celého měsíce. Prožívá pokles energie, což provází i nelogické myšlení a reakce. Doléhají na ní věci, emoční záležitosti a problémy, které jsou nedořešené a vypadají naléhavě.

Pokud má možnost odpočívat, najde v sobě skrytou v nitřní sílu a intuici, vnímat věci v tuto dobu z ženského emotivního hlediska, jak už jsem zmínila logické uvažování zůstává v této periodě skryto. Napojuje se na svou intuici a oddává se možnostem hledání inspirace.

Má tendence, někdy až více emotivně vypjatě, vnášet do věcí řád. Při tom s jejím úbytkem energie, se tím zároveň sama velice vyčerpává. Potřebuje se zklidnit a všechny tyto záležitosti nechat uležet a dořešit až ve své dynamické fázi, ve 2. fázi.

Prosím tedy za ženy o shovívavost a pochopení v této fázi. Potřebují péči, prokazovat laskavost, pohlazení a objetí. Stonásobně vám to potom vrátí.

 

Přeji pohodové jarní dny

Andrea Sofie
Intimity & Sex Edukátorka

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení