V případě dotazů pro upřesnění se na nás neváhejte obrátit.

Co je dobré vědět o ženské periodě - 4. fáze

A je to tady, předmenstruační období.

S tendencí pro ženy skrýt se nejlépe někam na klidné místo a jejího okolí, skrýt se před ženou :D Této fázi se říká kreativní fáze, ženě přichází na pomoc její intuice a vnitřní ženská síla.

 

Je potřeba si zde připomenou, co se před a při spuštění menstruace odehrává, co jsem napsala již v článku k 1. periodě.

Osobně bych se přimlouvala, aby cca 3 dny před a 3 dny po této první fáze mohly ženy odpočívat, nepřetěžovat se a nemuset do kanceláře a to včetně vynechání domácích prací a starání se o ratolesti. Případně mít možnost pracovat z domu, na což jsme teď již zvyklí a nechat se opečovávat. Hned by byl svět veselejší, protože by to byla prevence vypjatých nálad před touto fází a nepříjemných tělesných stavů při jejím začátku.

S ženami se zde jistě shodnu, že průvodní nepříjemnosti mohou mít tyto podoby:

  • bolestí vaječníků,
  • celkově bolestí v podbřišku,
  • pocitů nafouklého bříška,
  • bolesti bříška,
  • bolesti prsou,
  • nebo bolestí hlavy až migrény.

Co se v ženě odehrává před menstruací je pro ni nejobtížnějším obdobím celého měsíce. Prožívá pokles energie, což provází i nelogické myšlení a reakce. Doléhají na ní věci, emoční záležitosti a problémy, které jsou nedořešené a vypadají naléhavě.

Pokud má možnost odpočívat, najde v sobě skrytou v nitřní sílu a intuici, vnímat věci v tuto dobu z ženského emotivního hlediska, jak už jsem zmínila logické uvažování zůstává v této periodě skryto. Napojuje se na svou intuici a oddává se možnostem hledání inspirace.

Má tendence, někdy až více emotivně vypjatě, vnášet do věcí řád. Při tom s jejím úbytkem energie, se tím zároveň sama velice vyčerpává. Potřebuje se zklidnit a všechny tyto záležitosti nechat uležet a dořešit až ve své dynamické fázi, ve 2. fázi.

Prosím tedy za ženy o shovívavost a pochopení v této fázi. Potřebují péči, prokazovat laskavost, pohlazení a objetí. Stonásobně vám to potom vrátí.

 

Přeji pohodové jarní dny

Andrea Sofie

Průvodce na cestě k poznání

 

Zpět do obchodu