V případě dotazů pro upřesnění se na nás neváhejte obrátit.

Co je dobré vědět o ženské periodě - 1. fáze

Přináším vám vysvětlení a pochopení k první fázi ženského měsíčního cyklu.

Vím, že i muži mají své dny, které si zaslouží pozornost, jen jsem to teď slíbila ženám a třeba tím i tak trochu přispěji k porozumění i jejich partnerům. 

Některé věci stačí příjmout a pochopit a svět se zdá hned zase jednodušší.

 

Měsíční cyklus ženy, i když to tak nevypadá, ovlivňuje všechny kolem, ať je to rodina, partneři a partnerky, přátelé i kolegové v práci.

1. fáze je období, kdy po předcházejících náladách se tento cyklus spouští. Slečny i některé slečny, které zatím nechtějí otěhotnět, se v této fázi mohou uvolnit a oddechnout si, protože je to dobrý, dostala jsem to :D Podle nastavení, předaných rodových zatížení, genetiky apod. každé ženy nebo slečny to může být provázeno malými nebo žádnými tlaky nebo bolestmi nebo taky velkými a velkým nepohodlím.

Osobně bych se přimlouvala, aby cca 3 dny před a 3 dny po této první fáze mohly ženy odpočívat, nepřetěžovat se a nemuset do práce a to včetně vynechání domácích prací a starání se o ratolesti. Případně mít možnost pracovat z domu, na což jsme teď již zvyklí a nechat se opečovávat. Hned by byl svět veselejší, protože by to byla prevence vypjatých nálad před touto fází a nepříjemných tělesných stavů při jejím začátku.

S ženami se zde jistě shodnu, že průvodní nepříjemnosti mohou mít tyto podoby:

  • bolestí vaječníků,
  • celkově bolestí v podbřišku,
  • pocitů nafouklého bříška,
  • bolesti bříška,
  • bolesti prsou,
  • nebo bolestí hlavy až migrény.

Co je však velice zajímavé a toto málokdo ví, že v různých fázích měsíčního cyklu má žena různé rozvinuté své ženské silné stránky a intuitivní chování. Pokud tohle například zná její partner, jejch vztah může být skvělým vzájemným propojováním ženských a mužských principů.

V této 1. fázi měsíčního cyklu má na věci hlubší náhled a dokáže moudře rozhodovat a jednat. Vídí lépe podstavu věcí a má vyšší intuitivní pocity. Je to období možností ukončování věcí.

Co naopak prožívá je velký fyzický útlum, proto dává smysl odpočinek všeho druhu, neboť její tělo vydává příliš mnoho energie. Úbytkem krve je logicky oslabena, tím zároveň klesá její soustředění, není tedy dobré pouštět se do velkých rozhodnutí nebo řešení a nezatěžovat ji náročnými úkoly. Klesá jjejí produktivita a s ním i její sebevědomí.

Sami vidíte, že v tomto období je pro ženy nejlepší zalézt do pelíšku a vážně vypnout. Odpočívat a dopřát si klidu a péče ostatních, tak jako žena jí dává zbylé tři týdny v měsící všem kolem. Zaslouží si v tuto dobu mít čas hlavně pro sebe, má nárok těchto pár dnů na odpočinek a možnost vypnout a neřešit spoustu běžných věcí kolem, aby po zbývající dny měsíce vše lépe a v pohodě zvládala.

Věřím, že jsem vám to takto lépe osvětlila. Pánové mějte, prosím, tedy se ženami trpělivost, zaslouží si to. V dřívější době si v tomto období hodně zkusily jako tzv. odstrčené a nečisté, to co jim v této fázi dopřejete, vám následně stonásobně oplatí :)

Přeji pohodové dny

Andrea Sofie

Průvodce na cestě k poznání

 

 

 

 

Zpět do obchodu